Przewiń do góry

UWAGA! Oszuści podszywają się pod pracowników Banku Spółdzielczego,Zrzeszenia BPS i firm informatych

OSTRZEGAMY przed przestępcami kontaktującymi się telefonicznie i podającymi się za pracowników Banku lub innych instytucji. Pod pozorem troski o bezpieczeństwo Twoich środków i operacji finansowych mogą kontaktować się z Tobą i nakłaniać Cię do:

  • przekazania identyfikatora i hasła do bankowości elektronicznej,
  • podania danych kart płatniczych (numer i kod CVV/CVV2) lub innych ważnych danych (np. PESEL, skany dokumentu tożsamości),
  • zainstalowania dodatkowego oprogramowania na komputer lub aplikacji na smartfonie (AnyDesk/TeamViewer),
  • wyręczenia w wykonaniu lub dokończeniu transakcji w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.

NIGDY NIE podawaj powyższych danych, NIE instaluj dodatkowych aplikacji i NIE potwierdzaj żadnych operacji, które nie był zlecone przez Ciebie.
PAMIĘTAJ, od Twojej czujności zależy, czy oszuści zdołają przejąć Twoje konto i wyczyścić je ze wszystkich pieniędzy!
Gdy odbierzesz podejrzany telefon lub podczas korzystania z elektronicznych kanałów dostępu spotkasz się z sytuacją, która wyda Ci się nietypowa lub podejrzana, skontaktuj się z Bankiem!
Jeżeli masz wątpliwości, koniecznie skontaktuj się osobiście z placówką Banku lub zadzwoń na numer Banku, który dobrze znasz, wybierając numer ręcznie, najlepiej korzystając z innego urządzenia (jeśli masz taką możliwość).

Bank Spółdzielczy w Wąsewie oferuje lokaty na przyszłość dziecka, dla małoletnich osób fizycznych, zakładane ze środków pochodzących z tytułu świadczenia wychowawczego w ramach Programu Rodzina 500+ wpływającego na rachunki bankowe prowadzone przez Bank Spółdzielczy w Wąsewie, z oprocentowaniem 3% w skali roku.

Każdy rodzic z pewnością od samego początku myśli o tym, aby jak najlepiej zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka i zagwarantować mu godziwy start w dorosłe życie.

Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu są lokaty dla dzieci w ramach programu 500 plus. Wyobraźmy sobie teraz, że ponownie mamy 18 lat. Do głowy przychodzą nam różne pomysły na rzyszłość - „pójdę na studia medyczne”, „chciałbym studiować za granicą”, „chciałbym mieć własne niewielkie mieszkanie”, „a może otworzę swój biznes?”. Po głębszym zastanowieniu zdajemy sobie jednak sprawę, że wdrożenie tych idei w życie będze trudne. Potrzebujemy pieniędzy by opłacić akademik lub stancję, kupić mieszkanie lub rozpocząć własną działalność. Na tym etapie życia, jeśli nie posiadamy znacznej ilości wolnych środków, jesteśmy zmuszeni zrezygnować z marzeń do czasu, aż zaoszczędzimy odpowiednią ilość kapitału. Rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej i gotowi są na wiele, by zapewnić im udany start w dorosłe życie. Każdy rodzic pragnie, by jego syn czy córka mogli realizować swoje marzenia.

Długoterminowe oszczędzanie z myślą o przyszłości dzieci daje im szansę na samorealizację i spełnianie swoich planów, a dodatkowo zabezpiecza przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, które dopiero mogą nastąpić.

Rozważmy następujący przykład: podejmujemy decyzję o przeznaczaniu każdego roku 3 000 zł (250 zł na miesiąc) na długoterminową lokatę dla dziecka. Zakładamy, że średni zwrot z inwestycji wynosi 3% w skali roku, zaś kapitalizacja następuje co rok. Przyjmujemy także, że podatek od zysków kapitałowych utrzymał się przez 18 lat na tym samym poziomie, na którym jest obecnie i wynosi 19%. Spójrzmy, ile zgromadzimy środków za wskazane lata oszczędzania - podsumujmy przykład: przez 18 lat wpłaciliśmy w sumie 54 000 zł (co rok na konto dziecka przelewa- liśmy 3 000 zł). Po 18 latach uzbieraliśmy 67 619 zł (z odsetkami już po opodatkowaniu). Jest to prawie 14 000 zł więcej niż wpłaciliśmy - oto magia kapitalizacji odsetek.

Wpłacisz 500 zł miesięcznie - podwoisz sumę z tabeli. Można też wpłacać dowolną, inną kwotę.

tabelka500plus

                                      

Informacje dla dostawców usług (TPP)

Jeśli jesteś certyfikowanym zewnętrznym dostawcą usług (TPP) lub złożyłeś wniosek w KNF o wydanie zezwolenia na świadczenie usług wynikających z dytektywy PSD2 (AIS, PIS lub CAF), przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny interfejs dostępowy (API). Wszystkie niezbędne informacje, dokumentacja API oraz środowisko testowe znajdują się na naszym portalu dla dewelopera: tutaj.